Polski kryminał w wolnym czasie

Polski kryminał w wolnym czasie

Warto sprawdzić jakie propozycje można znaleźć na polskim rynku czytelniczym. Wszyscy doskonale wiedzą, że zagraniczni autorzy zasypują nas wieloma genialnymi pozycjami z różnych gatunków literackich. Wychwalając takich twórców nie zapominajmy o tym, że na naszym rynku znaleźć można także wiele ciekawych pozycji, które na pewno nie raz i nie dwa będą doskonałą propozycją do tego, aby zapełnić sobie wolną chwilę w ciągu dnia. Jedną z takich genialnych propozycji pochodzących od naszego rodzimego autora jest “Spektakl” Kingi Wójcik.

Samobójstwo na ekranie

Kinga Wójcik od niedawna tak naprawdę pokazuje wszystkim na co ją stać. A stać ją na dużo. Udowodniła to publikując “Poryw” – pierwszą część serii powieści opowiadającą o komisarz policji Lenie Rudnickiej. Warto sięgnąć po tą książkę, ponieważ Kinga Wójcik zadbała o to, aby żaden czytelnik nie nudził się podczas czytania. Akcja i fabuła skonstruowane są bardzo dokładnie, a bohaterowie są naprawdę wyraziści. Albo się ich lubi, albo też nie. “Spektakl” to drugi tom przygód Leny Rudnickiej, która nie tylko na co dzień musi zająć się rozpracowaniem najróżniejszych zagadek kryminalnych. Obejmuje ona także “opiekę” nad Marcelem – nowicjuszem, który przy Lenie nauczyć ma się zawodu. Kobieta na co dzień musi też zmagać się z problemami ze swoim mężem. Tym razem Rudnicka będzie musiała zająć się tajemniczymi samobójstwami młodych nastolatek.

Dziwny monolog

Szesnastoletnia Diana w czasie kiedy znajduje się sama w domu, popełnia…samobójstwo. I to na oczach wielu widzów z internetu. Przed śmiercią dziewczyna wygłasza bardzo dziwny monolog i odbiera sobie życie. Wezwana do ciała Lena Rudnicka razem z Marcelem odkrywa, że na miejscu zbrodni…nie ma ciała. Nikt nie wie jak to jest możliwe, ponieważ wszyscy doskonale widzieli co się stało na ekranie. Czy ciało uda się znaleźć? W szczególności, że wszystko wygląda dookoła tak, jakby nic się nie stało. Sprawa wydaje się coraz bardziej skomplikowana. Kiedy Lena Rudnicka razem z Marcelem szukają tropów dochodzi do kolejnego samobójstwa na ekranie. Kolejna młodziutka dziewczyna postanawia sama odebrać sobie życie, a przedtem wygłosić dziwnie brzmiący monolog. Czy dziewczyny same podjęły decyzję o odebraniu sobie życia? Czy ktoś je do tego zmusił? Lena Rudnicka razem ze swoim towarzyszem szuka śladów, które mogą łączyć te dwie dziewczyny. Okazuje się, że nie tylko dziwny monolog je łączy, ale także kilka innych, bardzo poważnych spraw. Czas wyjaśnić tą zagadkową tajemnicę.

Książka diana.grytsku - pl.freepik.com
Author Image
Grażyna